چارپایه

همه ما آرزو می‌کنیم که یه جوری ترافیک کاهش پیدا کنه و تعداد ماشین‌های کمتری تو خیابون ببینیم، راحت‌تر جای پارک پیدا کنیم، هوای تمیز تری داشته باشیم!

بعضی‌هامون که مجبوریم مسافت‌های زیادی رو برای رسیدن به سرکار یا دانشگاه طی‌کنیم و مجبوریم با خودروی خودمون بریم، دلمون می‌خواست می‌تونستیم هم‌مسیرهای مطمئنی پیدا کنیم تا با رسوندنشون به مقصد هزینه‌هامون کمتر بشه. یا این وقت طولانی رو با آدم‌های شبیه خودمون می‌گذروندیم و حرف می‌زدیم تا طولانی بودن مسیر اذیتمون نکنه.

یا چقدر خوب می‌شد برای بعضی‌هامون که هر روز چندتا مسیر عوض می‌کنیم و با تاکسی‌های مختلف خودمون رو به مقصد می‌رسونیم، یه نفر باشه که مسیرش همون حوالی مقصد ما باشه و بتونیم یه راست با اون بریم و مجبور نباشیم چند کورس ماشین عوض کنیم.

داستان ما!

ما چندتا جوون از همین شهر و کشوریم که هر روز داریم برای رسیدن به محل‌کار و دانشگاه کلی از وقت و انرژی‌مون رو می‌ذاریم! ما کلی برای رسیدن به راه‌حل مناسب باهمدیگه همفکری کردیم و دنبال یه راه‌حل مناسب می‌گشتیم. خب مشکل ترافیک و آلودگی هوا یه بخش عمده‌اش از طریق راه‌حل‌های کلان مثل حمل‌و‌نقل عمومی و بهبود ساخت‌وساز خیابون‌ها و بزرگراه‌ها درست می‌شه، اما وقتی انصاف رو در نظر می‌گیریم، می‌بینیم که بخشی از مشکل فقط و فقط توسط ما شهروندها حل شدنیه!

ما تلاش کردیم نمونه‌های موفق رو در دنیا بررسی کنیم و راه‌حل های مناسی که نزدیک به کشور عزیز خودمون هست رو انتخاب و معرفی کنیم.

خوب که نگاه کردیم دیدیم خیلی از ماها هر روز از جاهای نزدیک بهم داریم به مقصدهای نزدیک بهم میریم، یه سری با ماشین‌های شخصی‌شون و تنها، و یکسری‌ها هم با وسائل دیگه و تنها!

واسه همین ‌ چارپایه رو راه‌اندازی کردیم تا آدم‌های پایه‌ای که شرایطی مثل ما دارن، راحت همو پیدا کنن، هماهنگی‌هاشون رو بکنن و هم مسیر بشن. تا هم ترافیک کمتر بشه، هم هوای تمیزتری داشته باشیم و هم ساعت‌ها دنبال جای پارک نگردیم.

کارپولینگ

کارپولینگ که تو فارسی با اصطلاحاتی مثل هم‌پیمایی ، هم‌سفری ،هم‌ماشینی و به اشتراک‌گذاشتن خودروی‌های شخصی معرفی میشه چند سالی هست که تو خیلی از کشورهای دنیا رایج شده و یه روش سودمند واسه سفرهای درون شهری و بین‌شهری محسوب میشه. تو این روش آدمهایی که ماشین دارن و قصد دارن به یه جایی برن، اون رو اعلام می‌کنن، آدم‌های دیگه هم که قصد طی کردن همون مسیر رو دارن می‌تونن به صاحب ماشین پیغام بدن و با هم هماهنگ بشن و این مسیر رو باهمدیگه طی کنن.

این روش مزایای زیادی مثل کاهش آلودگی هوا، مصرف سوخت کمتر، افزایش جای پارک، کم کردن هزینه‌های سفر رو بدنبال داره و در کنار همه این ها باعث میشه تا با آدم‌های جدید آشنا بشیم، هم سفرهامون رو خودمون انتخاب کنیم و وقت‌های زیادی که تو مسیر هستیم رو با آدم‌هایی که دوست داریم بگذرونیم.

برای اینکه هم‌پیمایی رو تو جامعه‌مون جا بندازیم همه ما باید دست بکار شیم، راجع بهش حرف بزنیم، این روش رو به دوستامون معرفی کنیم، تو چارپایه مسیر رفت‌و‌آمد مون رو وارد کنیم و از بودن با آدم‌های دیگه لذت ببریم.

چارپایه برای آدم‌های باحال و پایه‌ای ساخته شده که از راه حل‌های جدید واسه زندگی بهتر استقبال میکنن :)

ازتون ممنونیم که چارپایه و تفکرش رو به دیگران معرفی میکنید :)

۷ روز هفته همراه شماییم
0912 813 90 60 - 0912 90 52 110